EFR32BG24A010F1024IM40-BR
DigiKeys produktnummer
336-EFR32BG24A010F1024IM40-BRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EFR32BG24A010F1024IM40-BR
Beskrivning
IC RF TXRX+MCU BLE 40QFN
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IC RF TxRx + MCU Bluetooth 2,4GHz 40-VFQFN exponerad kontaktyta
Kategori
Känslighet
-105,7dBm
Tillv.
Minnesstorlek
1MB Flash, 128kB RAM
Serie
Seriegränssnitt
ADC, I2C, I2S, PWM, SPI, IrDA, UART, USART
Förpackning
Remsa och spole (TR)
GPIO
26
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
1,71V-3,8V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Ström - mottagande
4,4mA-8,6mA
Typ
TxRx + MCU
Ström - sändande
5mA-160mA
RF-familj/standard
Bluetooth
Arbetstemperatur
-40°C-125°C