HCTC-7.3-9.3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 73
Datablad
7.3 mH @ 1 kHz 2 ledning Common Mode-drossel Genomgående hål 9,3A DCR 32mOhm
Signal Transformer HCTC Chokes and HCTI Inductors
HCTC-7.3-9.3
DigiKeys produktnummer
595-HCTC-7.3-9.3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCTC-7.3-9.3
Beskrivning
CMC 7.3MH 9.3A 2LN TH
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
HCTC-7.3-9.3 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
9,3A
DC-resistans (DCR) (max)
32mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Storlek/dimension
L 1,650" x B 0,600" (41,91 x 15,24mm)
Höjd (max)
1,650" (41,91mm)
Induktans @ frekvens
7.3 mH @ 1 kHz