HCTC-36-2.9 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
36 mH @ 1 kHz 2 ledning Common Mode-drossel Genomgående hål 2,9A DCR 300mOhm
Signal Transformer HCTC Chokes and HCTI Inductors
HCTC-36-2.9
DigiKeys produktnummer
595-HCTC-36-2.9-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCTC-36-2.9
Beskrivning
CMC 36MH 2.9A 2LN TH
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
HCTC-36-2.9 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
2,9A
DC-resistans (DCR) (max)
300mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Storlek/dimension
L 1,550" x B 0,600" (39,37 x 15,24mm)
Höjd (max)
1,650" (41,91mm)
Induktans @ frekvens
36 mH @ 1 kHz