HCTC-2.5-2.4
DigiKeys produktnummer
595-HCTC-2.5-2.4-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCTC-2.5-2.4
Beskrivning
CMC 2.5MH 2.4A 2LN TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.5 mH @ 1 kHz 2 ledning Common Mode-drossel Genomgående hål 2,4A DCR 90mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HCTC-2.5-2.4 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
2,4A
Tillverkare
Signal Transformer
DC-resistans (DCR) (max)
90mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Förpackning
Tråg
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,760" x B 0,455" (19,30 x 11,56mm)
Filtertyp
Kraftledning
Höjd (max)
0,900" (22,86mm)
Antal ledningar
2
Inkapsling/låda
Vertikal, 4 PC-stift
Induktans @ frekvens
2.5 mH @ 1 kHz