FCB-0402-102A
DigiKeys produktnummer
595-FCB-0402-102ATR-ND - Remsa och spole (TR)
595-FCB-0402-102ACT-ND - Remsbit (CT)
595-FCB-0402-102ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FCB-0402-102A
Beskrivning
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 200mA 950mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FCB-0402-102A Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
200mA
Tillverkare
Signal Transformer
DC-resistans (DCR) (max)
950mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Kraftledning
Höjd (max)
0,026" (0,65mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Impedans @ frekvens
1 kOhms @ 100 MHz