F1F1-0604-4R7M
DigiKeys produktnummer
595-F1F1-0604-4R7MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1F1-0604-4R7M
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 7.5A 30.8 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 7.5 A Max. 30,8mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1F1-0604-4R7M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
11A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 30,8mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Typ
Formgjuten
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,260" (7,10 x 6,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)