F1F1-0603-6R8M
DigiKeys produktnummer
595-F1F1-0603-6R8MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1F1-0603-6R8MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1F1-0603-6R8MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1F1-0603-6R8M
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 5.5A 48 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 5.5 A Max. 48mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1F1-0603-6R8M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
7A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 48mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Typ
Formgjuten
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,260" (7,10 x 6,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)