F1C2-151613W-220M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-151613W-220MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-151613W-220M
Beskrivning
FIXED IND 22UH 12A 13.86 MOHM
Detaljerad beskrivning
22 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 12 A Max. 13,86mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-151613W-220M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
17A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 13,86mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,654" x B 0,610" (16,6 x 15,5mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)