F1C2-151610W-8R2M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-151610W-8R2MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-151610W-8R2M
Beskrivning
FIXED IND 8.2UH 19A 7.2 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
8.2 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 19 A Max. 7,2mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-151610W-8R2M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
28A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 7,2mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,654" x B 0,610" (16,6 x 15,5mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)