F1C2-151610W-330M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-151610W-330MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-151610W-330M
Beskrivning
FIXED IND 33UH 8.6A 20 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
33 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 8.6 A Max. 20mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-151610W-330M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
13A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 20mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,654" x B 0,610" (16,6 x 15,5mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)