F1C2-151610W-150M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-151610W-150MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1C2-151610W-150MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1C2-151610W-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-151610W-150M
Beskrivning
FIXED IND 15UH 14A 11.5 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
15 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 14 A Max. 11,5mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-151610W-150M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
18A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 11,5mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,654" x B 0,610" (16,6 x 15,5mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)