F1C2-111103W-1R0M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-111103W-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-111103W-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 16A 4.95 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 16 A Max. 4,95mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1C2-111103W-1R0M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
30A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 4,95mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,469" x B 0,433" (11,90 x 11,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)