F1C2-080808W-4R7M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-080808W-4R7MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-080808W-4R7M
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 10.5A 9.8 MOHM
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 10.5 A Max. 9,8mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-080808W-4R7M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
15A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 9,8mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,350" x B 0,335" (8,90 x 8,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)