F1C2-070703W-1R0M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-070703W-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-070703W-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 16.1A 5 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 16.1 A Max. 5mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-070703W-1R0M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
22,5A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 5mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,307" x B 0,299" (7,80 x 7,60mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)