F1C2-070702W-1R0M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-070702W-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-070702W-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 8A 10.8 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 8 A Max. 10,8mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-070702W-1R0M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
20A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 10,8mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,307" x B 0,299" (7,80 x 7,60mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)