F1C2-060603W-2R2M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-060603W-2R2MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-060603W-2R2M
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 7A 12.2 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 7 A Max. 12,2mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-060603W-2R2M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
11A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 12,2mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,260" x B 0,252" (6,60 x 6,40mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)