F1C2-050502W-1R0M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-050502W-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1C2-050502W-1R0MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1C2-050502W-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-050502W-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 7.5A 13.8 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 7.5 A Max. 13,8mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1C2-050502W-1R0M Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 13,8mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
SMD
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,209" (5,50 x 5,30mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
12,8A