F1C2-040402W-1R5M
DigiKeys produktnummer
595-F1C2-040402W-1R5MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1C2-040402W-1R5MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1C2-040402W-1R5MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C2-040402W-1R5M
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 5.8A 23.5 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 5.8 A Max. 23,5mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1C2-040402W-1R5M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
7,4A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 23,5mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
Icke standard
Induktans
Storlek/dimension
L 0,161" x B 0,161" (4,10 x 4,10mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)