F1C1-322510-1R5M
DigiKeys produktnummer
595-F1C1-322510-1R5MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1C1-322510-1R5MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1C1-322510-1R5MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C1-322510-1R5M
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 3.6A 42 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 3.6 A Max. 42mOhm 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1C1-322510-1R5M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
4,4A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 42mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Formgjuten
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1210
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)