F1C1-201612-1R5M
DigiKeys produktnummer
595-F1C1-201612-1R5MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1C1-201612-1R5MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1C1-201612-1R5MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1C1-201612-1R5M
Beskrivning
FIXED IND 1.5UH 3.5A 50 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 3.5 A Max. 50mOhm 0806 (metrisk 2016)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1C1-201612-1R5M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
3,5A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 50mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Formgjuten
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
0806 (metrisk 2016)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
0806
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)