F1B1-464615-150M
DigiKeys produktnummer
595-F1B1-464615-150MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1B1-464615-150MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1B1-464615-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1B1-464615-150M
Beskrivning
FIXED IND 15UH 900MA 450 OHM SMD
Detaljerad beskrivning
15 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 900 mA Max. 450Ohm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1B1-464615-150M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,2A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 450Ohm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,181" x B 0,181" (4,60 x 4,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)