F1B1-464612-120M
DigiKeys produktnummer
595-F1B1-464612-120MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1B1-464612-120M
Beskrivning
FIXED IND 12UH 970MA 432 OHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 970 mA Max. 432Ohm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1B1-464612-120M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
850mA
Tillv.
Skärmning
Oskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 432Ohm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,181" x B 0,181" (4,60 x 4,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)