F1B1-383818-1R0M
DigiKeys produktnummer
595-F1B1-383818-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1B1-383818-1R0MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1B1-383818-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1B1-383818-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 2.2A 68 OHM SMD
Detaljerad beskrivning
1 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2.2 A Max. 68Ohm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1B1-383818-1R0M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
3,6A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 68Ohm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,150" (3,80 x 3,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)