F1B1-383818-180M
DigiKeys produktnummer
595-F1B1-383818-180MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1B1-383818-180M
Beskrivning
FIXED IND 18UH 800MA 432 OHM SMD
Detaljerad beskrivning
18 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 800 mA Max. 432Ohm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1B1-383818-180M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
920mA
Likströmsresistans (DCR)
Max. 432Ohm
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,150" (3,80 x 3,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)