F1B1-383818-100M
DigiKeys produktnummer
595-F1B1-383818-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1B1-383818-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 1.06A 252 OHM SMD
Detaljerad beskrivning
10 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.06 A Max. 252Ohm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1B1-383818-100M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,2A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 252Ohm
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,150" (3,80 x 3,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)