F1B1-303015-4R7M
DigiKeys produktnummer
595-F1B1-303015-4R7MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1B1-303015-4R7MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1B1-303015-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1B1-303015-4R7M
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.2A 225 OHM SMD
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.2 A Max. 225Ohm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1B1-303015-4R7M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,5A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 225Ohm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,118" x B 0,118" (3,00 x 3,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)