F1B1-303015-180M
DigiKeys produktnummer
595-F1B1-303015-180MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1B1-303015-180MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1B1-303015-180MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1B1-303015-180M
Beskrivning
FIXED IND 18UH 550MA 938 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
18 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 550 mA Max. 938mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1B1-303015-180M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
750mA
Tillv.
Skärmning
Oskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 938mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,118" x B 0,118" (3,00 x 3,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)