F1A2-464615-270M
DigiKeys produktnummer
595-F1A2-464615-270MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1A2-464615-270MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1A2-464615-270MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1A2-464615-270M
Beskrivning
FIXED IND 27UH 700MA 490 MOHM
Detaljerad beskrivning
27 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 700 mA Max. 490mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1A2-464615-270M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
650mA
Likströmsresistans (DCR)
Max. 490mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,181" x B 0,181" (4,60 x 4,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)