F1A2-464615-100M
DigiKeys produktnummer
595-F1A2-464615-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1A2-464615-100MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1A2-464615-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1A2-464615-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 1A 240 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 1 A Max. 240mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1A2-464615-100M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,2A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 240mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,181" x B 0,181" (4,60 x 4,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)