F1A2-464612-4R7N
DigiKeys produktnummer
595-F1A2-464612-4R7NTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1A2-464612-4R7NCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1A2-464612-4R7NDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1A2-464612-4R7N
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.35A 145 MOHM
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 1.35 A Max. 145mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1A2-464612-4R7N Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,2A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 145mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,181" x B 0,181" (4,60 x 4,60mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)