F1A2-383815-6R8N
DigiKeys produktnummer
595-F1A2-383815-6R8NTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1A2-383815-6R8NCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1A2-383815-6R8NDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1A2-383815-6R8N
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 900MA 180 MOHM
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 900 mA Max. 180mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1A2-383815-6R8N Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,1A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 180mOhm
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,150" (3,80 x 3,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)