F1A2-303015-1R0N
DigiKeys produktnummer
595-F1A2-303015-1R0NTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1A2-303015-1R0NCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1A2-303015-1R0NDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1A2-303015-1R0N
Beskrivning
FIXED IND 1UH 1.8A 65 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 1.8 A Max. 65mOhm 1212 (metrisk 3030)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F1A2-303015-1R0N Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 65mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Trådlindad
Inkapsling/låda
1212 (metrisk 3030)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1212
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,118" x B 0,118" (3,00 x 3,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,1A