F1A1-383815-470M
DigiKeys produktnummer
595-F1A1-383815-470MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1A1-383815-470MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1A1-383815-470MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1A1-383815-470M
Beskrivning
FIXED IND 47UH 430MA 1.262K OHM
Detaljerad beskrivning
47 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 430 mA Max. 1,262kOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1A1-383815-470M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
220mA
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,262kOhm
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,150" (3,80 x 3,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)