F1A1-383812-100M
DigiKeys produktnummer
595-F1A1-383812-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
595-F1A1-383812-100MCT-ND - Remsbit (CT)
595-F1A1-383812-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F1A1-383812-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 450MA 650 OHM SMD
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 450 mA Max. 650Ohm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
F1A1-383812-100M Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
350mA
Likströmsresistans (DCR)
Max. 650Ohm
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,150" (3,80 x 3,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)