DRC-0810-180K-UL
DigiKeys produktnummer
595-DRC-0810-180K-UL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRC-0810-180K-UL
Beskrivning
FIXED IND 18UH 2.6A 39 MOHM TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
18 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2.6 A Max. 39mOhm Radial, vertikal cylinder
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 39mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
50 vid 2,52MHz
Serie
Frekvens - självresonant
12MHz
Förpackning
Påse
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Genomgående hål
Material - kärna
Inkapsling/låda
Radial, vertikal cylinder
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
Radial, vertikal cylinder
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)