DRC-0406-471J-UL
DigiKeys produktnummer
595-DRC-0406-471J-UL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRC-0406-471J-UL
Beskrivning
FIXED IND 470UH 200MA 3.6 OHM TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 200 mA Max. 3,6Ohm Radial, vertikal cylinder
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRC-0406-471J-UL Modeller
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 3,6Ohm
Serie
Q @ Frekv
50 vid 796kHz
Förpackning
Påse
Frekvens - självresonant
1,7MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
1 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Genomgående hål
Induktans
Inkapsling/låda
Radial, vertikal cylinder
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
Radial
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
0,217" diam. (5,50mm)