3SE52120LE10
DigiKeys produktnummer
3473-3SE52120LE10-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3SE52120LE10
Beskrivning
SWITCH LIMIT 3PST 6A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare 3PST-2NC/1NO Chassimontering
Kategori
Styrdonstyp
Topproterande (rulle)
Tillverkare
Siemens
Monteringstyp
Chassimontering
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Box
Ingångsskydd
IP66/IP67 - dammtät, vattenbeständig, vattentät
Artikelstatus
Aktiv
Operativ styrka
1020gf
Krets
3PST-2NC/1NO
Mekanisk livslängd
15 000 000 cykler
Brytarfunktion
På-Mom, Av-Mom
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
6A (AC), 3A (DC)
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Märkspänning - AC
120 V
Basproduktens nummer
Märkspänning - DC
24 V