HQ0402Q16NJT01
DigiKeys produktnummer
3442-HQ0402Q16NJT01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HQ0402Q16NJT01
Beskrivning
FIXED IND 16NH 170MA 1.53 OHM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 nH Oskärmad Flerlager Induktor 170 mA Max. 1,53Ohm 01005 (metrisk 0402)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,53Ohm
Tillv.
Q @ Frekv
12 vid 500MHz
Serie
Frekvens - självresonant
4GHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
500 MHz
Typ
Flerlager
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
01005
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Skärmning
Oskärmad
Höjd - monterad (max)
0,013" (0,32mm)