GZ1608U601CTF
DigiKeys produktnummer
3442-GZ1608U601CTFTR-ND - Remsa och spole (TR)
3442-GZ1608U601CTFCT-ND - Remsbit (CT)
3442-GZ1608U601CTFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GZ1608U601CTF
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 500mA 380mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
500mA
DC-resistans (DCR) (max)
380mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz