BZX84C3V3
DigiKeys produktnummer
5399-BZX84C3V3TR-ND - Remsa och spole (TR)
5399-BZX84C3V3CT-ND - Remsbit (CT)
5399-BZX84C3V3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C3V3
Beskrivning
INDEPENDENT TYPE 300MW 3.1V~3.5V
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.3 V 300 mW ±6,06% Ytmontering SOT-23
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±6,06%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW