BZT52C22
DigiKeys produktnummer
5399-BZT52C22TR-ND - Remsa och spole (TR)
5399-BZT52C22CT-ND - Remsbit (CT)
5399-BZT52C22DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C22
Beskrivning
INDEPENDENT TYPE 20.8V~23.3V 500
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 22 V 500 mW ±5,68% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 15.4 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Tolerans
±5,68%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW