BZT52B5V6
DigiKeys produktnummer
5399-BZT52B5V6TR-ND - Remsa och spole (TR)
5399-BZT52B5V6CT-ND - Remsbit (CT)
5399-BZT52B5V6DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B5V6
Beskrivning
INDEPENDENT TYPE 350MW 5.49V~5.7
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 350 mW ±1,96% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±1,96%
Inkapsling/låda
Effekt - max
350 mW