BZT52B30
DigiKeys produktnummer
5399-BZT52B30TR-ND - Remsa och spole (TR)
5399-BZT52B30CT-ND - Remsbit (CT)
5399-BZT52B30DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B30
Beskrivning
INDEPENDENT TYPE 350MW 29.4V~30.
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 30 V 350 mW ±2% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 21 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
350 mW