BZT52B11
DigiKeys produktnummer
5399-BZT52B11TR-ND - Remsa och spole (TR)
5399-BZT52B11CT-ND - Remsbit (CT)
5399-BZT52B11DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52B11
Beskrivning
INDEPENDENT TYPE 350MW 10.78V~11
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 11 V 350 mW ±2% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
350 mW