SX1B16.000F1010F30
DigiKeys produktnummer
5852-SX1B16.000F1010F30TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SX1B16.000F1010F30
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHz 10pF SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±10ppm Kristaller 10pF 200 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
16 MHz
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Frekvensstabilitet
±30ppm
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,45mm)
Frekvenstolerans
±10ppm