TS30042-M033QFNR
DigiKeys produktnummer
TS30042-M033QFNRTR-ND - Remsa och spole (TR)
TS30042-M033QFNRCT-ND - Remsbit (CT)
TS30042-M033QFNRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TS30042-M033QFNR
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 2A 16QFN
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 2A 16-VFQFN exponerad kontaktyta
Kategori
Spänning - ingång (max)
40V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
1MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
16-QFN (3x3)
Spänning - ingång (min)
4,5V