OPS3X5-350-12-A-1-CU
DigiKeys produktnummer
4106-OPS3X5-350-12-A-1-CU-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OPS3X5-350-12-A-1-CU
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 200W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
91%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, PFC, Standby-utgång, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,16" (127 x 76,2 x 31,4mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
cULus
Ström - Utgång 1
29.17 A