MVA591-80A-230V
DigiKeys produktnummer
4106-MVA591-80A-230V-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MVA591-80A-230V
Beskrivning
MULTI METER LED PANEL MOUNT
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Multifunktionsmätare LED - dubbelfärgade tecken Display Panelmontering - infattning
Kategori
Antal tecken per rad
3, 3
Tillverkare
Selec Controls USA Inc.
Displaytecken - höjd
0,339" (8,60mm)
Förpackning
Box
Spänning - källa
230VAC
Artikelstatus
Aktiv
Panelutskärningsdimensioner
Kvadrat - 46,50mm x 46,50mm
Typ
Multifunktionsmätare
Monteringstyp
Panelmontering - infattning
Mättyp
Current, Frequency, Voltage
Termineringstyp
Skruvplint
Mätintervall
4-80A, 230VAC, 50Hz
Ingångsskydd
IP54 - dammskyddad, vattenbeständig
Displaytyp
LED - dubbelfärgade tecken
Arbetstemperatur
-10°C-55°C