XB5AD912R470K
DigiKeys produktnummer
4008-XB5AD912R470K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XB5AD912R470K
Beskrivning
POT 470K OHM 0.26W CERMET LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470k Ohm 1 sektion Linjär Genomgående hål Potentiometer Inga Varv Cermet 0,26W PC-stift
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XB5AD912R470K Modeller
Kategori
Antal sektioner
1
Tillverkare
Schneider Electric
Justeringstyp
Toppjustering
Serie
Resistiva material
Cermet
Förpackning
Box
Termineringstyp
PC-stift
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonstyp
Runt
Resistans (Ohm)
470k
Styrdonslängd
1,187" (30,15mm)
Effekt (Watt)
0,26W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Genomgående hål
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Rectangular - 1.634" x 1.181" Face (41.50mm x 30.00mm)