XB4BD912R4K7
DigiKeys produktnummer
4008-XB4BD912R4K7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XB4BD912R4K7
Beskrivning
POT 4.7K OHM 1W CERMET LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4,7k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Cermet 1W Lödögla
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
XB4BD912R4K7 Modeller
Kategori
Avsmalning
Linjär
Tillverkare
Schneider Electric
Antal sektioner
1
Serie
Justeringstyp
Användardefinierat
Förpackning
Box
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
4,7k
Styrdonstyp
Runt
Effekt (Watt)
1W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Panelfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 3,425" x 1,732" (87,00mm x 44,00mm)